شرایط دریافت وام و تسهیلات در کشورهای مختلف جهان

به این مقاله امتیاز دهید

وام در کشور های مختلف

دریافت وام در کشورهای مختلف شرایط مخصوص به خود را دارد. اگر شما نیز در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکایی ساکن هستید و یا قصد مهاجرت دارید بهتر است اطلاعاتی درباره شرایط دریافت وام در سایر کشور ها کسب کنید. چنانچه شهروند ایران هستید، و به وام نیاز دارید کمک گرفتن از یک شرکت خصوصی وام معتبر نظیر وام آفر باعث می‌شود تا ضمن مدیریت زمان و هزینه‌های خود، بتوانید انواع وام مورد نیازتان را به بهترین نحو ممکن و بدون نیاز به ضامن دریافت کنید. برای اطلاع بیشتر از دیگر خدمات شرکت و دریافت انواع وام آزاد فوری از جمله وام روی سند خودرو، وام روی طلا یا وام روی سیم کارت کلیک کنید و یا با شماره: ۰۹۱۲۲۴۷۴۳۹۰ در تماس باشید.

وام فوری چک صیادی

شرایط دریافت تسهیلات بانکی در کشور های جهان چیست؟

برای دریافت وام در کشورهای مختلف، باید به شرایط عمومی و اختصاصی هر کشور توجه کرد. برخی از بانک‌های اروپایی برای اهدای تسهیلات بانکی، توجه زیادی به قرار دادن پول هنگفت در بانک دارند. افرادی که به دنبال دریافت وام هستند باید اقامت قانونی در کشور خارجی داشته باشند تا با افتتاح حساب بتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند. برای مثال، برخی از کشورهای اروپایی، شرایط دریافت وام را ملزم به داشتن آدرس و کد پستی می‌دانند. در واقع فرد باید حداقل 4 ماه در آن کشور ساکن باشد تا شرایط دریافت وام را داشته باشد. افرادی که به دنبال دریافت وام هستند، باید به نرخ سود بانکی در کشورهای مختلف توجه داشته باشند. نرخ سود بانکی در هر کشور با توجه به سیاست‌های مرکزی و ثبات اقتصادی مشخص می‌شود.پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت وام با تسهیلات را بخوانید.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام بانک رسالت

بیشتر بخوانید: وام زنان خانه دار

نرخ سود وام در کشور های مختلف چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائل دریافت وام در کشورهای مختلف، بررسی سود وام است. بسیاری از کشورهای توسعه یافته نظیر اروپا و آمریکا سعی می‌کنند تا همواره نرخ بهره پایه‌ای را در هر سال مشخص کنند. این امر به نوبه خود باعث می‌شود تا شرایط دریافت وام برای دریافت کنندگان تسهیل شود. بانک مرکزی اروپا اخیرا اعلام کرده است که نرخ بهره وام بانکی در منطقه یورو چیزی حدود 1.36 درصد است. البته سود سپرده پرداخت شده به افراد حقیقی در برخی از بانک‌های اروپایی به 25 صدم درصد می‌رسد.

در کشورهایی که به دنبال اقتصاد تورم‌زا هستند، نرخ سود سالانه سپرده بانکی به کمترین میزان خود رسیده است. برخی از کشورها نظیر آرژانتین، ونزوئلا و… نرخ بهره بانکی بسیار زیادی دارند که این امر در بلند مدت، تورم‌زا است. به طور کلی می‌توان گفت که سود وام در کشورهای مختلف با توجه به شرایط اقتصادی و سیاست‌های پولی در نظر گرفته می‌شود. شناخت نرخ بهره بانکی در کشورهای مختلف جهان باعث می‌شود تا افراد بتوانند در صورت تمایل برای دریافت تسهیلات بانکی، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. به عنوان نمونه و طبق آمارهای منتشر شده در سال 2023، نرخ سود وام‌های دریافت شده در کشورهای مختلف به شرح زیر بوده است:

  • نرخ سود وام در کشور آمریکا حدود 3 تا 4 درصد

  • نرخ سود وام در کشور استرالیا بین 2.5 تا 3 درصد

  • نرخ سود وام در کشورهای اروپایی بین 1 تا 2 درصد

وام فوری روی طلا

بیشتر بخوانید: وام فرزند آوری و شرایط دریافت آن

شرایط گرفتن وام در کشور های اروپایی

همان‌طور که بیان شد دریافت وام در کشورهای مختلف جهان دارای شرایط مخصوص به خود است. کشورهای اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بر اساس این که کشورهای اروپایی نظیر آلمان، سوئیس و… از جمله کشورهای پیشرفته و صنعتی به شمار می‌روند، دریافت تسهیلات بانکی در این کشورها آسان‌تر است. کشورهای اروپایی تسهیلات متنوع زیادی را به افراد ارائه می‌دهند که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. از انواع وام‌های اعتباری کشورهای اروپایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. وام‌های اقساطی

  2. وام‌های اقتصادی شخصی

  3. وام خرید خودرو

  4. اعتبار برای خرید خانه

  5. اعتبار فوری

الزامات محافظه کارانه‌ای برای هر کدام از تسهیلات بیان شده وجود دارد تا دولت بتواند با میزان نرخ بهره کمتر، وام‌ها را به متقاضیان ارائه دهد. دولت همچنین برای کاهش نرخ بهره وام‌ها از طریق اوراق بهادار مانند سهام و سپرده ثابت سعی می‌کند تا افراد را تشویق به دریافت تسهیلات ویژه کند. دریافت وام در کشورهای مختلف نظیر فرانسه و ایتالیا شامل ارائه مدارک اثبات هویت، مدارک درآمدی، گواهی ثبت شرکت و… است. فرد یا نهاد درخواست کننده باید دارای امتیاز اعتباری مناسب باشد تا بتواند وام مورد نیاز خود را دریافت کند.

حتما بخوانید:  وام خود اشتغالی با مدرک فنی و حرفه‌ای

image (34)

شرایط گرفتن وام در کشور های آمریکایی

شرایط دریافت وام در کشورهای آمریکایی به نسبت کشورهای اروپایی دارای سخت‌گیری‌های بیشتری است. با توجه به نوع وام، سیاست‌های پولی آمریکا به گونه‌ای هستند که برخی از افراد برای دریافت وام در اقلیت قرار دارند. شرایط عمومی دریافت وام در کشورهای آمریکایی به شرح زیر هستند:

میزان درآمد

برای گرفتن وام، فرد باید دارای درآمد مناسب باشد تا بتواند اقساط وام دریافت شده را پرداخت کند. برخی از وام‌ها نظیر وام مسکن، توسط مؤسسات خصوصی ارائه می‌شود تا تعهدات مالی زیادی به بانک‌های دولتی وارد نشود.

تاریخچه اعتباری

بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به تاریخچه اعتباری فرد توجه می‌کنند تا بعد از حصول اطمینان و رعایت تعهدات قبلی، تسهیلات جدید را ارائه دهند. همچنین داشتن سابقه کاری مناسب برای اعطای وام در آمریکا ضروری است. وام خصوصی یا آزاد از جمله وام‌هایی است که در آمریکا به وفور دیده می‌شود و متقضیان زیادی دارد.

{کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت وام بدون ضامن}

وضعیت املاک

در صورتی که فرد درخواست وام مسکن کند، وضعیت املاک وی به دقت مورد بررسی قرار گرفته و سپس با توجه به ارزش ملک ارزیابی شده، وام مسکن پرداخت می‌شود.

مردم کدام کشور های جهان با بهره منفی سود وام می‌ گیرند؟

با توجه به شرایط اقتصادی جهانی و سیاست‌های پولی، در برخی از کشورها، وام با بهره منفی وجود دارد. این بدان معناست که متقاضیان به جای پرداخت بهره به بانک یا مؤسسه، از وام بهره‌ دریافت می‌کند. در حال حاضر این گونه وام‌ها در دو کشور ژاپن و دانمارک رایج است. در کشور ژاپن این شرایط برای پرداخت برخی وام‌های مسکن وجود دارد. دانمارک نیز با توجه به نرخ بهره منفی در بازار سرمایه و اقتصادی، این گونه وام‌ها را ارائه می‌دهد. بهره منفی در ارائه وام نمی‌تواند در بلندمدت باعث شکوفایی اقتصادی شود و باید در کمترین زمان ممکن کنترل شود.

بانک های کدام کشور ها بالاترین سود سپرده را دریافت می‌کنند؟

متفاوت‌ بودن شرایط دریافت وام در کشورهای مختلف باعث شده است تا دریافت وام از هر کشوری، نیاز به مطالعه شرایط عمومی و بررسی وضعیت اقتصادی هر کشور داشته باشد. برخی از بانک‌ها بالاترین سود سپرده و ارزان‌ترین وام را اعطا می‌کنند که مهم‌ترین آنها به شرح زیر هستند:

کشور سوئیس

سوئیس یکی از مهم‌ ترین مراکز مالی جهان است که به دلیل داشتن ثبات اقتصادی بالاترین سود سپرده را ارائه می‌دهد. بهترین بانک‌های سوئیس UBS و Credit Suisse هستند.

کشور نروژ

نروژ نیز از جمله کشورهایی است که دارنده بالاترین سود سپرده در بانک‌های دانسک و DNB است. نرخ سود سپرده در این بانک‌ها به صورت سالیانه به 1.35 درصد می‌رسد.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام بدون ضامن و فوری در سال 1403

وام روی سند خودرو

تفاوت وام در ایران با سایر کشور ها

تفاوت‌های زیادی میان وام در کشورهای مختلف جهان با ایران وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نرخ بهره، شرایط تضمین، شیوه بازپرداخت وام و… اشاره کرد. در ایران نرخ بهره‌های وام بسیار بالاست و معمولا بیش از 20 درصد است. اما استفاده از وام روی سیم کارت، وام روی سند خودرو یا وام روی طلا می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

شرایط تضمین نیز به شکل سخت ‌گیرانه‌ای در ایران انجام می‌شود. به شکل معمول برای دریافت وام در کشور، هر فرد حداقل باید دو ضامن معتبر معرفی کند که سوء ‌سابقه نداشته باشند. ارائه مدارک و سایر اطلاعات مورد نیاز ضامن نیز ضروری است. زمان پرداخت وام و بازپرداخت آن نیز از جمله تفاوت‌های مهم دریافت تسهیلات در ایران و سایر کشورهاست.

بیشترین و کمترین نرخ بهره بانکی در کدام کشور است؟

سود بانکی در کشورهای مختلف را در ادامه با هم بررسی می کنیم لیست کشورهایی که بیشترین و کمترین نرخ بهره را دارند نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی هر کشور به چه صورت است. از کشورهایی که بیشترین نرخ بهره را دارند می‌توان به ترکیه، آرژانتین و ونزوئلا اشاره کرد. در ترکیه نرخ بهره بانکی به صورت میانگین چیزی حدود 19.5 درصد است. آرژانتین و ونزوئلا به ترتیب دارای نرخ بهره بانکی 38 و 21 درصد هستند.

دریافت وام در کشورهای مختلف نظیر ژاپن، سوئیس و آلمان مقرون به صرفه است چرا که دارای نرخ بهره کمتری هستند. نرخ بهره بانکی ژاپن 0.1 درصد، سوئیس 0.75 درصد و آلمان حدود 0.4 درصد است.

شرایط گرفتن انواع وام در ایران

شرایط دریافت  وام خصوصی یا آزاد در ایران بسته به نوع وام، مبلغ آن، مدت زمان بازپرداخت و… متفاوت است. از شرایط عمومی دریافت وام در ایران می‌توان به داشتن شغل مناسب، داشتن امتیاز اعتباری کافی، عدم سوءپیشینه، ارائه ضامن و… اشاره کرد.

به عنوان نمونه فرد برای دریافت وام باید یک شغل مناسب داشته باشد تا بانک مدارک سابقه کار و فیش حقوقی را مورد بررسی قرار دهد. در صورتی که فاقد مدارک کافی باشد، ضامن باید اعتبار کافی برای دریافت تسهیلات داشته باشد. امتیاز اعتباری نیز برای دریافت وام در ایران مهم است، چرا که فرد درخواست کننده نباید بدهی معوقه داشته باشد. در مقاله انواع وام می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود درباره دریافت و شرایط وام های مختلف را بخوانید.

{پیشنهاد می کنیم اگر یارانه بگیر هستید و میخواهید وام دریافت کنید مقاله وام با کارت یارانه را بخوانید}

image (35)

 راه های ارتباطی برای دریافت وام از وام آفر در تهران

برای تسهیل دریافت وام در ایران استفاده از خدمات یک مجموعه معتبر نظیر وام آفر پیشنهاد می‌شود. این شرکت با شناخت راه‌های قانونی درخواست وام، قادر است تا خدمات گوناگونی نظیر دریافت وام آزاد فوری، وام روی سند خودرو، وام روی سیم کارت و وام روی طلا را در کمترین زمان ممکن به شما متقاضیان ارائه دهد. برای اطلاع بیشتر از دیگر خدمات مجموعه به صفحه اصلی مجموعه مراجعه کنید و یا با شماره: ۰۹۱۲۲۴۷۴۳۹۰ در تماس باشید.

جمع بندی

دریافت وام و تسهیلات یکی از موضوعات مهم اقتصادی و بانکی است. در این مقاله در مورد شرایط دریافت وام در کشورهای مختلف صحبت شد. شرکت خصوصی وام، نظیر وام آفر یک مجموعه معتبر است که باعث تسهیل در دریافت وام می‌شود. افراد برای این که بتوانند در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دست پیدا کنند، بهتر است از تجربیات این مجموعه استفاده کنند.

فهرست
تماس با ما