انواع وام و تسهیلات بانکی در ایران

5/5 - (1 امتیاز)

انواع وام چیست؟

همه ما ممکن است در مراحلی از زندگی برای خرید خانه، خرید ماشین، خرید جهیزیه یا پرداخت بدهی‌ها به مبلغی جهت رفع نیازمان در مدت کم احتیاج داشته باشیم. اما تامین مبلغ مورد نیاز برای بسیاری از افراد کار سخت و دشوار و گاهی مواقع غیر ممکن است. به همین دلیل دریافت وام یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. اما سوال اینجاست که وام چه انواعی دارد؟ کدام یک برای ما مناسب است و به سراغ چه بانک یا شرکتی برویم؟ در ادامه این نوشته قصد داریم شما را با انواع وام آشنا کرده و بهترین پیشنهادها را در اختیارتان قرار دهیم. شرکت خصوصی وام آفر یکی از شرکت های معتبر است که شما به راحتی می‌توانید برای دریافت انواع وام روی سند خودرو، وام روی طلا، وام روی سیم کارت، وام خصوصی یا آزاد با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

وام فوری روی طلا

انواع وام و تسهیلات بانکی

بانک‌ها و مؤسسات مالی با در نظر گرفتن شرایط خاص، مقداری وجه نقد را در اختیار متقاضیان قرار داده و ازاین طریق سودی را دریافت می‌کنند. این مساله موجب می‌شود تا هم بانک به درآمد برسد و هم متقاضی بتواند نیازهای خود را برطرف کند. با توجه به اینکه بانک‌ها در رابطه با پرداخت انواع وام و تسهیلات بانکی قوانین بخصوصی دارند، لازم است با انواع وام و شرایط هر کدام از آن‌ها آشنا باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت وام با تسهیلات را مطالعه کنید.

تسهیلات بانکی انواع مختلفی دارند که هر یک از مؤسسات و بانک‌ها با توجه به قوانین و شرایط خود ممکن است برخی یا هر یک از انواع وام را پرداخت کنند. در ادامه با انواع تسهیلات بانکی و شرایط هر کدام از آن‌ها آشنا خواهید شد. بهتر است بدانید که مبلغ وام با توجه به نوع تسهیلات، مدارک و سایر موارد متفاوت خواهد بود.

1. وام قرض الحسنه

یکی از رایج‌ ترین نوع وام در بانک‌ها و مؤسسات مالی، تسهیلات قرض الحسنه است. به موجب این وام، بانک‌ها و موسسات عامل مبلغ مشخصی را با درصد سود پایین به متقاضیان ارائه می‌دهند. متقاضی نیز متعهد می‌شود در زمان‌های مشخص شده اقساط آن را پرداخت کند.

 2. وام ازدواج

وام ازدواج یکی از انواع وام در ایران است که به زوج‌های جوان ارائه می‌شود. این وام نیز در قالب قرض الحسنه بوده و سود کمی دارد. متقاضیان دریافت این وام ابتدا باید در سامانه وام ازدواج به نشانی ve.cbi.ir ثبت ‌نام کرده و سپس به شعبه تعیین شده مراجعه نمایند.

3. وام کالا

نوع دیگری از انواع وام، تسهیلات خرید کالا است که بانک‌های مختلف برای خرید کالاهای اساسی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، فرش، اجاق گاز و… ارائه می‌دهند. مبلغ این وام و درصد آن نیز در بانک‌های مختلف با توجه به اهمیت و نوع کالا متفاوت است. وام کالا را فقط می‌توانید در فروشگاه‌های تعیین شده از طرف بانک استفاده کنید و امکان دریافت آن به صورت نقدی وجود ندارد.

4. وام مسکن

اگر برای ساخت خانه یا بازسازی آن نیاز به دریافت وام دارید، باید به سراغ تسهیلات مسکن بروید. این وام در ازای وثیقه گذاشتن سند ملکی به افراد پرداخت می‌شود. بانک‌های مختلفی در ایران وام مسکن ارائه می‌دهند که از میان آن‌ها بانک مسکن همه طرح‌ها مثل مسکن جوانان، وام مسکن زوجین و… را اعطا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دریافت وام روی سند ملکی چگونه است را مطالعه کنید.

5. وام خرید خودرو

یکی دیگر از وام‌هایی که افراد می‌توانند از بانک‌ها دریافت کنند، وام خرید خودرو است. این تسهیلات سقف مشخصی داشته و هر ساله توسط بانک‌های مختلف ارائه می‌شود. البته دقت داشته باشید که این وام فقط برای افرادی که قصد خرید خودرو داخلی را دارند اعطا می‌شود. ضمانت تسهیلات خرید خودرو نیز فیش حقوقی است.

6. وام فرزند آوری

یکی از تازه ‌ترین انواع وام بانکی در ایران، تسهیلات فرزندآوری است. این وام به خانواده نوزادانی که از 1 فروردین سال 1400 متولد شده‌اند اعطا می‌شود. مبلغ این وام در سال 1402 به ازای فرزند اول 30 میلیون، فرزند دوم 60 میلیون، فرزند سوم 90 میلیون، فرزند چهارم 120 میلیون و فرزند پنجم به بعد 150 میلیون تومان است. متقاضیان این وام نیز باید در سامانه وام فرزند آوری ثبت نام کرده و منتظر تعیین شعبه باشند.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام و تسهیلات در کشورهای مختلف جهان

7. وام خرید مواد اولیه

در ادامه بررسی انواع وام در ایران نوبت به تسهیلات خرید مواد اولیه می‌رسد. این وام به تولید کنندگان صنایع مختلف برای رونق بخشیدن به کسب و کار اعطا می‌شود. مقدار آن نیز با توجه به قیمت ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز تعیین و دراختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

8. وام مضاربه

افرادی که قصد راه ‌اندازی کسب و کار و تامین نقدینگی برای آغاز یا توسعه فعالیت‌های اقتصادی را دارند، می‌توانند از تسهیلات مضاربه‌ای بانک‌ها استفاده کنند. برای دریافت این وام باید مدارکی همچون جواز کسب و مدارک مرتبط با تاسیس فعالیت تجاری را به بانک ارائه دهید.

انواع وام چیست؟

9. وام روی طلا

یکی دیگر از انواع وام که در برخی بانک‌ها و موسسات ارائه می‌شود، وام روی طلا است. در این روش می‌توانید به صورت فوری و بدون نیاز به ضامن، در مقابل ارزش طلا، وام دریافت کنید. از آنجایی که معمولا همه افراد در خانه مقداری طلا دارند، دریافت این وام برای همه امکان‌پذیر است. دقت داشته باشید که وام روی طلا فقط در بانک‌های ملی، رسالت، ملت، کارگشایی و صادرات پرداخت می‌شود. همچنین مجموعه وام آفر نیز این وام در کمتر از 2 ساعت به متقاضیان عزیز ارائه می‌دهد.

10. وام روی سیم کارت

اگر سیم کارت همراه اول دائمی با پیش شماره 0912 دارید، می‌توانید از وام روی سیم کارت استفاده کنید. برای دریافت این نوع وام به ضامن، سفته و چک نیاز ندارید. بلکه خود سیم کارت ضامن شما خواهد بود. مبلغ وام بعد از بررسی ارزش سیم کارت مشخص می‌شود. مدت زمان بازپرداخت نیز معمولا از 1 الی 24 ماه است.

وام با سیمکارت 0912

دقت داشته باشید که این وام در هیچ یک از بانک‌های کشور پرداخت نمی‌شود. وام آفر، وام روی سیم کارت را با ساده‌ترین شرایط و در کمتر از 1 ساعت پرداخت می‌کند. برای اینکار کافی است با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

11. وام روی سند خودرو

یکی دیگر از انواع وام و تسهیلات، وام روی سند خودرو است. در این روش سند خودرو ضامن شما خواهد بود و نیازی به چک، ضامن یا وثیقه بانکی ندارید. مراحل دریافت آن نیز بسیار ساده بوده و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. بنابراین اگر مالک شش دانگ خودرو هستید، می‌توانید بین 60 الی 70 درصد از ارزش فعلی خودرو را وام دریافت کنید. این روش برای زمان‌هایی مناسب است که نیاز به دریافت فوری وام دارد. در مجموعه وام آفر بلافاصله بعد از گرو گذاشتن سند خودرو و با توجه به قیمت روز، وام در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید : وام خودرو فرسوده چگونه است؟وام روی سند خودرو

12. وام آزاد و فوری

برای دریافت وام از بانک‌ها باید مراحل سخت اداری را طی کرده و کلی کاغذ بازی انجام دهید. در برخی مواقع نیز چنان شرایط سختی را در نظر می‌گیرند که متقاضی بی‌خیال دریافت وام می‌شود. در چنین شرایطی بهترین راه دریافت وام آزاد و فوری است. در این نوع وام نیازی ضامن، چک، نامه کسر از حقوق و سفته نخواهید داشت و همه مراحل آن خیلی سریع انجام می‌شود. وام روی سیم کارت، وام روی سند خودرو و وام روی طلا از جمله وام‌های آزاد و فوری در مجموعه وام آفر هستند که به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

13.وام جعاله

وام جعاله، که به وام تعمیرات مسکن نیز معروف است، نوعی تسهیلات بانکی است که به متقاضیان برای تکمیل، تعمیر یا نوسازی واحد مسکونی پرداخت می‌شود. این وام بر اساس عقد جعاله به متقاضی اعطا می‌شود، به این معنی که وام گیرنده متعهد می‌شود با دریافت مبلغ وام، کار مشخصی (مانند تعمیر یا تکمیل مسکن) را انجام دهد و در ازای آن، سود مشخصی به بانک پرداخت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این وام مقاله وام جعاله چیست را مطالعه کنید.

چند نوع وام داریم؟

بانک‌ها شرایط مختلفی را برای ارائه وام به مشتریان در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل، سود بانکی، نحوه ارائه وام، نوع تسهیلات و مبلغ آن در بانک‌های مختلف متفاوت از یکدیگر است. همچنین شرایط ضمانت نیز در بانک‌ها تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. در ادامه قصد داریم انواع وام را بر اساس میزان سود، ارزش، ضامن، تعداد اقساط و سایر موارد بررسی کنیم.

{بیشتر بخوانید : صندوق سرمایه گذاری چیست؟}

انواع وام بر اساس میزان سود

به جز وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلاتی که در شرایط خاص به افراد داده می‌شود، معمولا اکثر بانک‌ها وام‌ هایی با سود 18 درصد ارائه می‌دهند. بنابراین آگاهی از میزان سود و پیدا کردن وام با سود پایین می‌تواند از جنبه اقتصادی گزینه بهتری باشد.

در حال حاضر نرخ سود تسهیلات بانکی در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری حداکثر 23 درصد است. اما بانک‌ها وام‌هایی با سود پایین نیز به مشتریان ارائه می‌دهند که از جمله این بانک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بانک رسالت
 • بانک مسکن
 • بانک تجارت
 • بانک سینا
 • بانک مهر ایران
حتما بخوانید:  وام با جواز کسب

این بانک‌ها با توجه به میزان سپرده ‌گذاری و معدل حساب، وام ‌هایی با سود 2 الی 4 درصد را به مشتریان اعطا می‌کنند. لازم به ذکر است، علاوه بر بانک‌های بالا، برخی از مؤسسات مانند شرکت وام دهی وام آفر، وام‌هایی با سود کم در ازای طلا، سند خودرو یا سیم کارت ارائه می‌دهند.

انواع وام به ترتیب ارزش

برخی از انواع وام‌ها مثل تسهیلات ازدواج، وام فرزند آوری و خرید خودرو دارای سقف مشخصی هستند و مبلغ دریافتی برای همه یکسان است. اما ارزش برخی از وام‌ها به طور دقیق مشخص نبوده و با توجه به فاکتورهایی مشخص می‌شود. به‌عنوان مثال در تسهیلات به ازای سپرده گذاری، معدل حساب شما محاسبه شده و بر طبق آن وام می‌دهند. همچنین در وام‌های اشتغال‌زایی یا خرید مواد اولیه، نوع کسب و کار و قیمت تجهیزات در تعیین ارزش وام تأثیرگذار هستند.

انواع وام بدون ضامن

برای دریافت وام‌هایی که توسط بانک‌ها ارائه می‌شود باید ضامن رسمی یا پروانه کسب ارائه دهید. اما در این میان بعضی از تسهیلات بدون چک، سفته و فیش حقوقی ارائه می‌شوند. از جمله این وام‌ها می‌توان به وام مسکن، وام روی طلا، وام روی سند خودرو و وام روی سیم کارت اشاره کرد. در این نوع تسهیلات، خود کالا به عنوان ضامن نزد بانک یا موسسه می‌ماند. بعد از اتمام باز پرداخت نیز می‌توانید کالای خود را دریافت کنید.

در موسسه وام آفر انواع وام روی سیم کارت، روی طلا و روی سند خودرو در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت می‌شود. برای دریافت این وام ابتدا باید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و از ارزش کالای خود مطلع شوید. بعد از آن می‌توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به موسسه مراجعه کرده و خیلی سریع وام مورد نظر را دریافت کنید.

نوعی از وام بر اساس تعداد اقساط

تعداد اقساط در بانک‌ها بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل نوع وام، درصد، وضعیت مالی مشتری و سایر موارد مشخص می‌شود. به همین دلیل تعداد آن از 1 ماه شروع شده و تا 84 ماه و حتی بیشتر ادامه پیدا می‌کند. البته برخی از وام‌ها دارای یک دوره تنفس هم هستند که در موارد خاص می‌تواند تا 5 سال طول بکشد. با اینکه افزایش تعداد اقساط باعث کم شدن پول پرداختی در هر ماه می‌شود ولی به همان نسبت باید سود بیشتری به بانک پرداخت کنید. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید تعداد اقساط را به حداقل برسانید.

وام بر اساس محبوبیت در میان مردم

بانک‌ها هر ساله وام‌های مختلفی را در اختیار مردم قرار می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به وام ازدواج، وام فرزندآوری، تسهیلات مسکن، تسهیلات فروش اقساطی و تسهیلات مزارعه اشاره کرد. اما در میان آن‌ها، وام کالا بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. کارشناسان نیز معتقدند این اقدام باعث شده مردم تا حدودی از تورم در امان بمانند.

وام بر اساس درصد

میزان درصد سود وام‌ها به عوامل مختلفی مثل نوع وام و مدت زمان باز پرداخت آن بستگی دارد. معمولا درصد وام‌های قرض الحسنه مثل تسهیلات ازدواج بین 2 الی 4 است. اما سایر وام‌ها درصد بیشتری را شامل می‌شوند که می‌تواند تا 23 درصد نیز افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید از آنجایی که درصد به صورت سالیانه حساب می‌شود، هر چقدر تعداد اقساط بیشتر باشد، باید سود بیشتری را به بانک پرداخت کنید. پس اگر درصد سود وام بیشتر است، سعی کنید مدت زمان باز پرداخت را به حداقل کاهش دهید.

انواع وام در بانک‌های مختلف

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، تنوع وام‌ها در بانک‌ها زیاد است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که همه بانک‌ها یک نوع وام ارائه نمی‌دهند. بلکه نوع تسهیلات و شرایط هر کدام متفاوت از یکدیگر است. البته برخی از وام‌ها مثل تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در همه بانک‌ها ارائه می‌شود. در حالت کلی می‌توان انواع وام 1402 در بانک‌های مختلف را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • وام جعاله
 • وام مزارعه
 • تسهیلات ازدواج
 • وام کالا
 • وام خرید خودرو
 • تسهیلات قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری
 • وام فروش اقساطی
 • تسهیلات مضاربه‌ای
 • وام مسکن روستایی
 • وام تعمیر مسکن
 • تسهیلات خرید ماشین آلات و تجهیزات
 • وام درمان
 • تسهیلات فرزندآوری
 • وام اجاره

نحوه محاسبه سود انواع وام چگونه است؟

یکی از مهمترین مواردی که در قبل از دریافت وام باید بررسی کنید، میزان سود تسهیلات است؛ چرا که سود فاکتور بسیار مهی به شمار می‌رود و اگر آن را نادیده بگیرید احتمال دارد در آینده ضررهای مالی زیادی را متحمل شوید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم با نحوه محاسبه سود انواع وام بانکی آشنا شوید. برای محاسبه سود دو راه پیش روی خود دارید:

1. استفاده از سایت‌های فعال در این زمینه

اگر در گوگل عبارت «محاسبه سود بانکی» را جستجو کنید، سایت‌های زیادی به شما پیشنهاد داده می‌شوند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید سود بانکی را محاسبه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، وارد کردن مبلغ وام، درصد و تعداد اقساط است.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام بانک رسالت

2. محاسبه به صورت دستی

برای محاسبه سود بانکی دو روش قدیمی و جدید وجود دارد که عبارتند از:

 • فرمول روش قدیمی: مبلغ وام * نرخ سود * (تعداد اقساط + 1) تقسیم بر 2400.
 • فرمول روش جدید: (اصل وام * نرخ سود تقسیم بر 1200 * ((نرخ سود / 1200) + 1) به توان تعداد ماه)) / (((1 + نرخ سود / 1200) به توان ماه) – 1)

نحوه محاسبه سود انواع وام چگونه است؟

تفاوت وام و تسهیلات چیست؟

وام و تسهیلات دو واژه بسیار پرکاربرد در جامعه هستند که اغلب به جای یکدیگر به کار برده می‌شوند. اما این دو اصطلاح تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وام به پولی گفته می‌شود که بانک‌ها به دلایل مختلف با سود مشخص به افراد اعطا می‌کنند. در حالی که تسهیلات برای تامین منابع مالی واحدهای صنعتی و تولیدی در اختیار افراد قرار داده می‌شود.
 • تسهیلات معمولا برای رفع احتیاجات ضروری اشخاص مثل ازدواج، تهیه جهیزیه و سایر موارد است.

در حالت کلی می‌توان گفت هر نوع وامی تسهیلات است ولی هر تسهیلاتی وام نیست.

جدول انواع وام بانکی

در جدول زیر می‌توانید لیست انواع وام بانکی را مشاهده کنید.

نام بانک ارائه دهنده وام

انواع وام و تسهیلات بانکی

بانک ملی ایران

جعاله

مسکن

ازدواج

اجاره به شرط تملیک

مزارعه

سلف

مشارکت حقوقی

مساقات

مشارکت مدنی

قرض الحسنه

خرید و تعویض خودرو

انواع وام بانک تجارت

تسهیلات بخش صنعت و معدن

فروش اقساطی کالاهای بادوام

ضمانت نامه‌های ریالی

تسهیلات بخش ساختمان

تسهیلات کشاورزی

تسهیلات خدمات و پیمانکاری

تسهیلات قرض الحسنه

بانک صادرات

قرض الحسنه

مضاربه

جعاله

فروش اقساطی

مشارکت مدنی

اجاره به شرط تملیک

تسهیلات سلف

تسهیلات زودبازده

ضمانت نامه‌های ریالی

بانک پارسیان

خرید ماشین آلات و تجهیزات

تعمیر و بازسازی مسکن

خرید خودرو

احداث ساختمان

مضاربه

بانک مسکن

خرید مسکن

تعمیر مسکن

ساخت مسکن

تسهیلات سلف

فروش اقساطی مواد اولیه

تسهیلات اقشار خاص

تسهیلات بافت فرسوده

فروش اقساطی ماشین‌آلات

بانک سینا

خرید و تجهیز دفتر کار یا محل کسب و کار

تعمیر ساختمان

تسهیلات ویژه

ضمانت نامه‌های ریالی

احداث یا تکمیل ساختمان

بانک پاسارگاد

تسهیلات مشارکت مدنی

مضاربه

جعاله

ضمانت نامه‌های ریالی

بانک ایران زمین

مضاربه

فروش اقساطی

مرابحه

تسهیلات طرح سلامت

مشارکت مدنی

جعاله

ضمانت نامه‌های ریالی

بانک توسعه صادرات ایران

تسهیلات قبل و بعد از صدور کالا

ضمانت نامه‌ها

تسهیلات ارزی

بانک سپه

قرض الحسنه

فروش اقساطی

مضاربه

ضمانت نامه‌های ریالی

جعاله

فروش به شرط تملیک

تسهیلات سلف

مشارکت مدنی

انواع وام بانک ملت

خرید کالاهای بادوام

مزارعه

فروش اقساطی

قرض الحسنه

تسهیلات سلف

اجاره به شرط تملیک

نوسازی خودروهای فرسوده

جعاله

مساقات

مضاربه

خرید نقدی محصولات کشاورزی

تسهیلات ویژه متخصصین

وام ازدواج

فروش اقساطی

تسهیلات ویژه بنگاه‌های اقتصادی و زودبازده

بانک توسعه تعاون

فروش اقساطی

مشارکت مدنی

مضاربه

جعاله

اجاره به شرط تملیک

ضمانت نامه‌های ریالی

انواع وام قرض الحسنه

بانک‌ها همواره خدمات متنوعی را به مشتریان ارائه می‌دهند. یکی از این خدمات که مورد توجه بسیاری از اقشار جامعه واقع شده، وام قرض الحسنه است. این وام با سود 2 الی 4 درصد و برای رفع نیازهای ضروری در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود. مبلغ وام قرض الحسنه و باز پرداخت نیز با توجه به نوع تسهیلات می‌تواند متفاوت باشد.

تسهیلات قرض الحسنه انواع مختلفی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تسهیلات قرض الحسنه ازدواج
 • وام تامین ابزار کار
 • وام جهت رونق تولید
 • تسهیلات قرض الحسنه برای رفع نیازهای ضروری مثل خرید خانه، تعمیرات و تحصیل
 • وام قرض الحسنه درمان

انواع وام مضاربه ‌ای

یکی دیگر از انواع وام و تسهیلات بانکی در ایران، وام مضاربه‌ای است که به اشخاص حقیقی یا حقوقی برای انجام فعالیت‌های تجاری داده می‌شود. تقریبا همه بانک‌های دولتی و خصوصی این وام را به مشتریان ارائه می‌دهند. مدت زمان باز پرداخت نیز متفاوت است. بر طبق قرارداد این وام، سود و ضرری حاصل بین بانک و متقاضی تقسیم می‌شود. دقت داشته باشید که این وام برای همه مشاغل نبوده و فقط برای بازرگانان و صادرکنندگان تعلق می‌گیرد. مبلغ وام مضاربه‌ای نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه حمل و نقل
 • قیمت خرید
 • هزینه بسته‌بندی
 • هزینه انبارداری
 • حقوق گمرکی
 • هزینه‌های بانکی
 • هزینه ثبت سفارش کالا

انواع وام مضاربه ‌ای

بهترین نوع وام چیست؟ پیشنهاد وام آفر

مطمئناً همه ما چند باری در زندگی برای دریافت وام به بانک‌ مراجعه کرده‌ایم. اما متاسفانه بانک‌ها شرایط بسیار سختی را برای ارائه تسهیلات در نظر گرفته‌اند که گاهی مواقع فراهم کردن همه آن‌ها غیرممکن است. مجموعه وام آفر برای برطرف کردن این مشکل، انواع وام را با شرایط بسیار آسان ارائه می‌دهد. از جمله وام‌های ارائه شده در این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وام روی طلا
 • وام روی سند خودرو
 • وام روی سیم کارت

برای دریافت هر کدام از این موارد، می‌توانید با کارشناسان وام آفر تماس گرفته و از شرایط آن‌ها آگاه شوید. در این روش، ابتدا کالای شما کارشناسی شده و بعد از تعیین ارزش، وام به شما ارائه می‌شود. مدت زمان بازپرداخت نیز از 1 الی 36 ماه متغیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد نحوه دریافت و مراحل اخذ وام، با شماره تماس 09122474390 در ارتباط باشید.

جمع‌ بندی

در این نوشته سعی کردیم شما را با انواع وام و تسهیلات بانکی آشنا کنیم. همانطور که اشاره کردیم، هر یک از بانک‌ها شرایط خاصی را برای ارائه وام در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل برای اطلاع از شرایط دقیق وام‌ها باید به بانک مورد نظر مراجعه کنید. اما اگر به دنبال دریافت وام فوری و بدون ضامن، سفته و چک هستید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات مجموعه وام آفر است. این مجموعه همه توان خود را به کار بسته تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با آسان‌ترین شرایط، وام‌های درخواستی مشتریان را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

فهرست
تماس با ما