شرایط دریافت وام ازدواج

به این مقاله امتیاز دهید

جزئیات مهم درباره شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳

وام ازدواج یکی از اقدامات مهم دولت برای حمایت از جوانان و خانواده است که با هدف تشویق به ازدواج و فرزندآوری و کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی جوانان کشور صورت گرفته است. طبق شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ تمامی زوج‌هایی که بعد از یکم فروردین ۱۴۰۱ تاریخ ازدواج آن‌ها ثبت شده است و تاکنون این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند. نرخ کارمزد این وام ۴ درصد و دوره بازپرداخت آن ۱۰ ساله است. اگر قصد دریافت وام فوری دارید وام با سیمکارت همراه اول و وام با چک صیادی از خدمات موسسه وام آفر هستند.

شرکتتمامی بانک های فعال
سود4 درصد
سقف وام350 میلیون تومن
نوع ضمانتبازنشتگان کشوری،کارمندان دولتی یا کاسبان دارای پرونده کسب
نیاز به سپردهندارد
مدت زمان دریافت وامحداکثر سه ماه
مدت زمان خواب سپردهندارد
مسدودی سپردهندارد
دوره باز پرداخت10 ساله
قسط وام ماهیانه

اقساط وام 300 میلیونی به مبلغ 2.730.000 تومن

اقساط وام 350 ملیونی به مبلغ 3.190.000 تومان

 

بیشتر بخوانید: وام جعاله چیست؟

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ برای افراد عادی چقدر است؟

مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۳ مانند سال‌های گذشته بستگی به سن زوجین دارد و به شرح زیر می‌باشد:

۱- زوجینی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از ۱/۱/۱۴۰۱ بوده و بالای ۲۵ سال سن دارند، مبلغ سه میلیارد ریال با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله می‌توانند دریافت کنند.

۲-تسهیلات قرضه الحسنه ازدواج برای زوج‌هایی که زیر ۲۳ و ۲۵ سال سن دارند به مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال می‌باشد.

 

اطلاع از شرایط دریافت وام با طلا در کوتاه ترین ممکن

 

سنمبلغ
آقایان بالای 25 سال600 میلیون
آقایان زیر 25 سال700 میلیون
خانم های بالای 23 سال600 میلیون
خانم های زیر 23 سال700 میلیون

بیشتر بخوانید : اطلاع از شرایط دریافت وام با سند ملکی

محاسبه اقساط وام در ماه‌های خاص

همانطور که می‌دانید، اقساط وام ازدواج در برخی از ماه‌ها متفاوت است. برای مثال فردی که وام ۳۰۰ میلیونی دریافت کرده، در همان ماه اول باید قسط ۱۲ میلیون تومانی، در ماه سیزدهم (سال دوم) ۱۰ میلیون و هشتصد هزار تومان و در ماه ۲۵، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار پرداخت نماید. متقاضی در اولین ماه از آخرین سال یعنی در ماه ۱۰۹ باید یک میلییون و دویست هزار تومان پرداخت کرده باشد و در نهایت جمعا به مبلغ ۳۷۸ میلیون به حساب بانک واریز گردیده است.

حتما بخوانید:  وام فرزند آوری چیست؟

طبق شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳، اقساط وام در ماه اول برای زوجینی که تسهیلات ۳۵۰ میلیونی را به شکل همزمان دارند، شامل دو قسط ۱۴ میلیونی است و هر دو زوج باید ۲۸ میلیون پرداخت کنند. به این ترتیب بعد از ۱۰ سال حدود ۴۲۷ میلیون هر یک از زوجین به حساب بانک پول واریز کرده‌اند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وام ازدواج ۱۴۰۳

ثبت نام اولیه این وام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و زوجین بعد از ثبت نام و انتخاب شعبه توسط بانک مربوطه باید مدارک زیر را تهیه و به بانک مورد نظر مراجعه کنید.

 • ارائه اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه هر دوطرف
 • ارائه اصل و کپی از کارت ملی زوجین
 • ارائه اصل و کپی سند ازدواج (عقدنامه)
 • تهیه کدپستی و گرفتن تاییدیه از اداره پست برای هر دو نفر
 • ارائه پرینت کد رهگیری ۱۰ رقمی ثبت نام و برگه تعیین شعبه
 • ارائه اصل و کپی از شناسنامه و کارت ملی ضامنها

باز پرداخت وام ازدواج

مهلت دریافت واج ازدواج بعد از عقد

طبق شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ زوجین تا ۳ سال بعد از تاریخ عقد فرصت دریافت این وام را دارند. اگر در سال‌های گذشته ازدواج کرده باشید و از تاریخ عقد شما ۳ سال گذشته باشد مشمول دریافت این وام نمی‌باشید و تسهیلاتی برای زوجین قدیمی تعلق نمی‌گیرد.

 

{اگر شما صاحب یک خودروی فرسوده هستید می توانید با گرفتن وام خودروی فرسوده یک خودرو جدید بگیرید.}

دریافت وام ازدواج مجدد (ازدواج‌های دوم و سوم)

اگر هر یک از زوج‌ها در ازدواج اول وام ازدواج را دریافت نکرده باشند، در ازدواج‌های بعدی امکان دریافت وام را خواهند داشت و این برای یک بار به همه شهروندان ایرانی تعلق می‌گیرد.

شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ برای ایرانیان خارج از کشور

ایرانیانی که در خارج از کشور سکونت دارند، نیز می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند، آن‌ها باید به سفارت جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند تا گواهی ازدواج آن‌ها صادر و تائید گردد. همچنین این گواهی باید مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور باشد.

شرایط سنی دریافت وام ازدواج چگونه است؟

برای دریافت واج ازدواج خانم‌ها باید ۱۳ سال تمام و آقایان ۱۵ سال تمام باشند و این وام به زوجین بالای ۵۰ سال تعلق نمی‌گیرد.

حتما بخوانید:  وام اشتغال زایی چیست؟

بهترین بانک‌ها برای دریافت واج ازدواج ۱۴۰۳

زوجین می‌توانند از اکثر بانک‌ها این تسهیلات را دریافت نمایند، اما در چند سال اخیر بعضی از بانک‌ها شرایط بهتر است و زودتر از سایر بانک‌ها این وام را در اختیار زوجین قرار می‌دهند، بانک‌هایی مانند بانک ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، توسعه تعاون، تجارت، صادرات، ملت، رسالت، قرض الحسنه مهر ایران، پارسیان و رفاه هستند.

نکات مهم در شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳

 • برای دریافت وام ازدواج، حتما باید ازدواج خود را در دفاتر رسمی این حوزه ثبت کنید و سپس ازدواج شما باید در سازمان ثبت احوال تایید شود و همچنین مورد تائید مرکز اقلیت‌های رسمی جمهوری اسلامی و ادیان رسمی کشور نیز باشد.
 • زوجینی که در داخل کشور یا خارج از کشور سکونت دارند، دارای تابعیت ایرانی باشند،
 • زوجین باید دارای کارت ملی دائم یا موقت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند.
 • هر یک از زوجین باید یک یا دو ضامن معتبر که مورد تائید بانک موردنظر است را معرفی کنند و طبق شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳، به جز ضامن باید یک سفته به مبلغ مورد نظر نیز به بانک ارائه دهند.
 • هیچکدام از زوجین قبلاً تسهیلات واج ازدواج را دریافت نکرده باشند.
 • متقاضیان آقا که هنوز موفق به دریافت کارت پایان خدمت سربازی نشده‌اند، نیز می‌توانند این وام را دریافت نمایند.

مدارک لازم برای وام ازدواج

روش ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

سؤالی که برای اکثر زوجین پیش می‌آید این است که ثبت نام به روشی انجام می‌شود؟ توجه داشته باشید که هر یک از روجین باید ثبت نام جداگانه داشته باشند و در ادامه مراحل ثبت نام را به صورت زیر دنبال کنید:

برای این منظور شما باید به سامانه Ve. cbi.ir که برای تمامی بانک‌ها است، از طریق منوی سمت راست، روی گزینه ثبت نام جدید کلیک کنید.

سپس اطلاعات خواسته شده مانند شماره ملی، تاریخ تولد، تاریخ ازدواج و شماره موبایل را دقیق و درست وارد کنید. حتماً در وارد کردن شماره موبایل دقت کنید، چون کد رهگیری به خط شما ارسال می‌شود و این کد را باید برای تکمیل مراحل وام به همراه داشته باشید.

در ادامه مابقی اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بانک و شعبه مورد نظر را انتخاب کنید.

در نهایت روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و کد رهگیری ۱۰ رقمی خود را دریافت کنید.

نکته: اگر قصد ویرایش اطلاعات یا پیگیری ثبت نام خود را دارید، می‌توانید در همین سایت از منوی راست گزینه‌های مورد نظر را انتخاب کنید.

در مرحله آخر بعد از چند روز با بازگشت به سامانه برای آگاهی از آخرین وضعیت ثبت نام، روی گزینه مشاهده وضعیت کلیک کنید، در صفحه‌ای که باز می‌شود، وضعیت وام شما را نشان می‌دهد، اگر تعیین شعبه شده باشید، شعبه و تاریخ مراجعه به بانک را به شما نشان می‌دهد.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام و تسهیلات در کشورهای مختلف جهان

همچنین در صورتی که برای مشاهده وضعیت خود به مشکل خوردید و کد رهگیری را گم کرده بودید، می‌توانید از بخش بازیابی کد رهگیری و وارد کردن اطلاعات مورد نظر مجدداً پرینت کد رهگیری را دریافت نمانید. در مرحله آخر با رفته به شعبه بانک، تکمیل مدارک و گذاشتن ضامن منتظر دریافت وام خود باشید.

وام فوری چک صیادی

کلاهبرداران اینترنتی وام ازدواج

در ماه‌های ابتدایی سال به علت تعداد بالای مراجعه‌کنندگان، سامانه ثبت نام وام ازدواج با مشکل قطعی یا تکمیل ظرفیت روبرو شده است. در صورتی با این مشکلات مواجه شدید، تنها کافیست چند روز صبر کنید تا سامانه به روال قبلی برگردد و نیازی به مراجعه به شعبه یا سایت‌های دیگر نیست، چرا که ثبت نام مورد قبول فقط همین سایت ذکر شده است و وب سایت‌های دیگر کلاهبردارانی بیش نیستند، اعتماد کنید یا هر گونه‌ایمیل، پیامک و یا آگهی در خصوص خرید و فروش وام ازدواج توسط شرکت یا فردی کلاهبرداری است. پس مراقب باشید به دام این شیادان نیافتید. همچنین طبق شرایط دریافت وام ازدوواج ۱۴۰۳ به هیچ وجه نباید به افرادی که خود را واسطه مینامند

امکان گزارش دهی تخلفات حوزه تسهیلات ازدواج توسط مردم

طبق گفته بانک مرکزی، مردم می‌توانند هر گونه تخلف یا ناهماهنگی از طرف بانک ارائه دهنده وام را به بانک مرکزی اطلاع دهند و در صورت داشتن شکایت یا درخواست با شماره تلفن ۲۷۰۶ تماس گرفته و یا از طریق سامانه رسیدگی به شکایات و ارتباط مردمی درخواست خود را ثبت نمایند و منتظر پیگیری بانک مرکزی باشند. از مهمترین تخلفاتی که مردم باید گزارش دهند، درخواست ضمانتهای فراتر از قانون و بخشنامه‌های اعلام شده است.

 

{ مطالعه ی بیشتر وام فرزند آوری چیست؟}

معمای وام ازدواج ۱۴۰۳ چگونه حل می‌شود؟

طبق آمار‌های موجود که امروزه در دسترس است، تعداد زوجینی که در صف دریافت وام هستند کمتر شده‌اند، اما مبلغ جدید این وام شرایط را کمی پیچیده برای بانک‌ها و زوجین کرده است. مبالغ این وام ۳۵۰ و ۳۰۰ میلیون تومان برای هر زوج است به ترتیب ۵۹ درصد و ۶۷ درصد رشد داشته، مردم نگران سرپیچی و سختگیری از طرف بانک‌ها و در نتیجه طولانی شدن صف وام ازدواج می‌باشند. طبق این شرایط دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ باید منتظر بمانیم عکس العمل بانک‌ها در مقابل این طرح جدید دولت چیست؟ آیا زوجین امکان دریافت این وام را خواهند داشت یا شرایط به گونه‌ای دیگر تغییر خواهد کرد.

سخن پایانی

اگر به دنبال دریافت وام هستید و نمی‌توانید هر روز از وضعیت بانک‌های فعال برای وام ازدواج خبردار شوید، کافی است در سایت وام آفر ثبت نام کنید. یا اگر زمان کافی برای طی مسیر در بانک‌ها را ندارید می‌توانید از تنوع وام‌های وام آفر استفاده کنید که برای همه افراد با هر شرایطی امکان‌پذیر است.

سوالات متداول

 • تا چند وقت بعد از عقد می‌توان وام ازدواج را گرفت؟

هر فردی 4 سال زمان دارد تا برای دریافت وام اقدام کند.

زوجین می‌توانند وام خود را از بانک‌های مختلف بگیرند.

هر فردی بسته به‌حساب و شرایط ضامنی که دارد می‌تواند از بانک مجزا اقدام کند.

 • چند بار می‌توان وام ازدواج دریافت کرد؟

هر فرد فقط می‌تواند یک‌بار وام بگیرد، ولی اگر ده سال بین ازدواج اول و دومش فاصله باشد، دوباره می‌تواند این وام را بگیرد.

 

فهرست
تماس با ما