شرایط دریافت وام بانک رسالت

3/5 - (3 امتیاز)

گاهی نیاز فوری به پول داریم و هیچ راهی برای تامین آن نداریم، یکی از مسیرهای سریع برای تامین پول موردنیاز دریافت وام است. بانک‌ها بانام‌ها و شرایط مختلفی وام اعطا می‌کنند. بانک رسالت وام‌هایی با بهره‌های کم به مشتریانش می‌دهد که بسیار خواهان دارد. بانک رسالت در اکثر شهر شعبه فیزیکی ندارد و اولین بانکی است که کاملا مجازی خدماتش را ارائه می‌دهد. حتی مراحل دریافت وام نیز کاملا غیرحضوری است و هدف این بانک کمک به افرادی است که شرایط سخت دریافت وام در بانک‌های دیگر را ندارند. کارمزدی که بانک رسالت برای وام‌هایش می‌گیرد 2 درصد است. در ادامه شرایط دریافت وام بانک قرض‌الحسنه رسالت و انواع وام‌های این بانک و نیز چگونگی اخذ وام را کامل معرفی می‌کنیم.کسب اطلاعات بیشتر درباره وام فوری را از اینجا بخوانید.

وام با سیمکارت 0912 و همراه اول

وام بانک رسالت چیست؟

وام قرض‌الحسنه‌ای که بانک رسالت می‌دهد از نوع تسهیلات بدون سود و بهره است. طبق بخشنامه بانک مرکزی سقف کارمزد وام‌ها 4 درصد است، ولی این کارمزد در بانک رسالت 2 درصد دریافت می‌شود. سقف وام رسالت در سال 1403 افزایش‌یافته و برای افراد حقیقی تا سقف 300 میلیون تومان و برای افراد حقیقی تا سقف 750 میلیون تومان شده است. یکی از مهم‌ترین تمایز بانک رسالت با دیگر بانک‌ها این است که چنانچه در بازپرداخت وام خوش‌حساب باشید در سری بعد دریافت وام خودتان می‌توانید ضامن خود شوید و نیازی به ضامن دیگری ندارید.

مرتبط بخوانید : وام اشتغال زایی چیست؟

خریدوفروش امتیاز بانک رسالت

بانک رسالت امکان خریدوفروش امتیاز وام را فراهم کرده که در نوع خود جدید بوده و گره از مشکلات خیلی از افراد باز کرده است.

نحوه مشاهده امتیاز وام قرض الحسنه رسالت

برای دیدن مقدار امتیاز وام بانک رسالت ابتدا وارد پیشخوان مجازی شوید و یا از طریق لینک pwa.rqbank.ir واردشده و در بخش تسهیلات میزان امتیاز تعلق‌گرفته را مشاهده کنید.

حتما بخوانید:  انواع وام بانک سپه

مراحل دریافت وام رسالت

 • افتتاح حساب در بانک رسالت
 • اعتبارسنجی در سامانه مرآت
 • کسب امتیاز برای دریافت وام یا خرید این امتیاز
 • ثبت امضا و سفته الکترونیک
 • درخواست وام از اینترنت بانک

وام فوری روی طلا

مراحل افتتاح حساب در بانک رسالت

باز کردن حساب در این بانک کاملا غیرحضوری است و با طی کردن مراحل زیر می‌توانید حساب بانک رسالت داشته باشید.

ابتدا وارد سایت بانک رسالت شوید، دکمه افتتاح حساب را بزنید که از اینجا وارد یک سایت دیگر به آدرس new.mresalat.ir خواهید شد.

قبل از شروع فرایند از شما خواسته می‌شود تا برخی موارد را تایید کنید که شامل:

 • داشتن سیم‌کارت فعال به نام خود متقاضی
 • کاغذ سفید بدون خط
 • خودکار آبی یا مشکی
 • کارت ملی

بیشتر بخوانید : شرایط دریافت وام بدون ضامن و فوری

وقتی کلیه موارد فوق را آماده و تایید کردید. در گام بعدی تصویر پشت و روی کارت ملی را اسکن کرده و ارسال کنید. در مرحله بعدی آدرس خود را از روی نقشه انتخاب کرده و تایید نمایید. در بخش بعدی از شما خواسته می‌شود تا ویدئویی از خودتان بگیرید و کلماتی را که در بالای کادر نشان داده‌شده را بلند بخوانید.

پس از سپری کردن این مراحل پیام‌های مبنی بر تایید کاربری شما دریافت خواهید کرد. سپس 4 روز بعد پیامی مبنی بر افتتاح حساب ارسال‌شده و طی ده روز کاری کارت‌بانکی برایتان ارسال می‌گردد.

 

بیشتر بخوانید : وام با کارت یارانه چگونه می باشد؟

اعتبارسنجی در سامانه مرآت

اعتبارسنجی وام‌گیرنده با بررسی شغل، دارایی‌های فرد و کارکرد حساب وی در کلیه بانک‌ها انجام می‌شود. هدف از اعتبارسنجی بررسی توان وام‌گیرنده برای بازپرداخت اقساط وام است.

نتایج اعتبارسنجی مرآت

 • ممتاز: بدون سفته وام داده می‌شود
 • کاملا متناسب: با ارائه سفته و بدون نیاز به ضامن است
 • متناسب: هم وام‌گیرنده و هم ضامن وی باید سفته در وجه بانک قرض‌الحسنه رسالت تهیه کنند.
 • رد: امکان دریافت وام را ندارد.

مدارک لازم جهت اعتبار سنجی مرآت

 • بازاری – پروانه کسب
 • دامداران – دفترچه دامداری
 • فعالین بیمه – مجوز نمایندگی
 • کشاورزان – دفترچه کشاورزی
 • مهندسین – پروانه نظام‌مهندسی
 • راننده تاکسی – کارت تاکسی‌رانی
 • روحانیون و طلاب – کارت روحانیت
 • راننده ماشین سنگین – کارت هوشمند
 • کارشناسان رسمی – پروانه کارشناسی
 • کارگران ساختمانی – کارت مهارت + سوابق بیمه
 • کارمندان دولتی و خصوصی/بازنشستگان – آخرین فیش حقوقی

برآورد تسهیلات بانک رسالت درواقع روش کسب امتیاز برم بنای سپرده‌گذاری است. پس از اتمام فرایند اعتبار سنجی از طریق برنامه موبایلی آی کاپ در بخش تسهیلات می‌توانید بر اساس میزان سپرده و مدت‌زمانی که سپرده‌گذاری کردید، مبلغ وامی که می‌توانید دریافت کنید را ببینید.

حتما بخوانید:  چگونه وام ویپاد را نقد کنیم؟

مبلغ سفته مورد نیاز برای وام بانک رسالت

مبلغ سفته موردنیاز برای وام بانک رسالت

باید وام‌گیرنده 120 درصد مبلغ وامی که می‌خواهد دریافت کند، سفته الکترونیکی خریداری کند. تهیه سفته از طریق برنامه موبایلی ‌ایکاپ امکان‌پذیر است.

زمان بازپرداخت وام بانک رسالت

مدت‌زمان بازپرداخت وام بانک رسالت طبق اعتبارسنجی و انتخاب خود مشتری از 6 ماه تا 5 سال متغیر است. در جدول زیر مدت‌زمان تسویه وام را طبق امتیازی که از بانک رسالت دریافت کرده‌اید ذکر کرده‌ایم. برای مثال اگر بخواهید وام 24 ماهه دریافت کنید باید 200 میلیون امتیاز در بانک دریافت کنید.

 

مدت‌زمان بازپرداختمیزان امتیاز وام
وام با دوره بازپرداخت 5 ساله5 برابر مبلغ وام
وام با دوره بازپرداخت 4 ساله4 برابر مبلغ وام
وام با دوره بازپرداخت 3 ساله3 برابر مبلغ وام
وام با بازپرداخت 2 ساله2 برابر مبلغ وام
وام با بازپرداخت 12 ماهامتیاز یک برابر نسبت به مبلغ وام

سامانه پیشخوان مجازی بانک قرض‌الحسنه رسالت

به دلیل اینکه کلیه فرایند ثبت‌نام و افتتاح حساب مجازی انجام می‌شود، بانک رسالت با راه‌اندازی پیشخوان مجازی به آدرس pishkhan.rqbank.ir امکانات زیادی را برای مشتریانش فراهم کرده است. در این پیشخوان شما می‌توانید معرفی وام، برآورد تسهیلات، اصلاح اقساط وام و تغییر در سپرده را برای بازپرداخت وام انجام دهید.

انواع وام‌های بانک رسالت

بانک رسالت وام‌های مختلفی را با شرایط خاص به مشتریانش اعطا می‌کند که دریافت هرکدام مزایای خاص خودش را دارد. چنانچه می‌خواهید با نحوه دریافت هرکدام از این وام‌ها بیشتر آشنا شوید این بخش را کامل مطالعه کنید.

 

بیشتر بخوانید : شرایط دریافت وام ازدواج

وام فوری بانک قرض‌الحسنه رسالت

این وام بانام وام 300 میلیون تومانی بانک رسالت نیز معرفی می‌شود.

برای دریافت وام فروی بانک رسالت بدون سپرده، ابتدا باید در بانک رسالت حساب بازکنید. بعد از افتتاح حساب می‌توانید بر مبنای میزان وامی که می‌خواهید در بانک سپرده‌گذاری کنید. یک‌راه سریع برای دریافت این وام این است که اگر زمان ندارید یا پول کافی برای سپرده‌گذاری ندارید، می‌توانید امتیاز این وام را از افرادی که قبلا در بانک سپرده‌گذاری کرده‌اند و به وامشان نیازی ندارند، خریداری کنید. چون حداقل باید 6 ماه پول تا مبلغ این وام در حساب بخوابد که برای خیلی از افراد که نیاز مبرم به وام‌دارند، زمان زیادی است.

جدول شرایط دریافت وام 300 میلیونی بانک رسالت

مقدار سودبدون سود
مقدار کارمزد بانک2%
نوع ضامنسفته الکترونیک برای دارندگان حساب کاملا متناسب و ضامن برای دارندگان حساب متناسب
زمان سپرده گذاری6 ماه
نوع حساب وامقرض الحسنه
مسدودی سپردهندارد
نسبت وام بازمان سپرده100% مبلغ سپرده گذاری شده
زمان بازپرداخت60 ماهه

هرچقدر معدل حساب خوب باشد، مدت‌زمان بازپرداخت نیز بیشتر می‌شود.

اگر بیش از 6 ماه پول در بانک بماند، به همان نسبت نیز به زمان تسویه وام اضافه می‌شود.

مبلغ هر قسط وام5/500/000
کل کارمزد بانک36/000/000

وام فوری بانک رسالت بدون سپرده

بانک رسالت با رعایت شرایط خاصی برای افراد بدون سپرده هم وام می‌دهد. وام بانک رسالت فوری مناسب افرادی است که سابقه مالی خوبی دارند، مدارک شغلی معتبر دارند، چک برگشتی یا بدهی معوقه به دیگر بانک‌ها ندارند.

وام بدون ضامن بانک قرض‌الحسنه رسالت

اکثر بانک‌ها برای اعطای وام معرفی ضامن را الزامی کرده‌اند. بعضی از بانک‌ها هم فقط ضامن‌های رسمی که در ادارات و سازمان دولتی شاغل هستند را قبول می‌کنند که تامین این ضامن‌ها برای هر فردی امکان‌پذیر نیست. برای دریافت این وام باید در سامانه اعتبار سنجی مرآت امتیاز ممتاز را کسب کنید که شرط دریافت این امتیاز نداشتن چک برگشتی و سوءسابقه و بدهی بانکی است. البته باید در زمان اخذ وام سفته الکترونیکی مطابق با مقدار وام به بانک ارائه دهید.

وام فوری چک صیادی

وام فوری بانک رسالت بدون سپرده با جواز کسب

اگر صاحب کسب‌وکار هستید و برای کار خود مجوز فعالیت دارید، چه شخص حقیقی باشد چه حقوقی، بانک رسالت به شما وام بدون سپرده فقط با ارائه جواز کسب و مدارک و مستندات شرکت می‌دهد.

شرایط دریافت این وام نیز همانند وام‌های فوق منوط به نداشتن چک برگشتی، بدهی معوقه بانکی و … است. در این بانک بدون ارائه گواهی کسر از حقوق و سپرده‌گذاری می‌توانید سریعاً وام دریافت کنید. با تهیه یک سفته الکترونیکی به مبلغ وام دریافتی می‌توانید وام جواز کسب بانک رسالت را دریافت کنید.

 وام بانک رسالت با سفته

اگر هیچ‌کدام از وام‌های فوق مناسب شما نبودند یا شرایط دریافت آنها را ندارید، می‌توانید از وام بانک رسالت با سفته استفاده کنید. با داشتن رتبه اعتباری بالا و میانگین حساب خوب و تهیه سفته برای وام‌گیرنده و ضامن امکان دریافت این وام وجود دارد.

وام ازدواج یا فرزند آوری بانک رسالت

اگر به‌تازگی ازدواج‌کرده‌اید یا صاحب فرزند شده‌اید، می‌توانید وام‌های این موارد را نیز از بانک رسالت دریافت کنید. برای دریافت این وام باید ابتدا در سامانه اینترنتی بانک مرکزی ثبت‌نام کرده و از بین بانک‌های عامل، بانک رسالت را انتخاب کنید.

سخن پایانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وام بانک رسالت می‌توانید از مشاوران وام آفر استفاده کنید. کارشناسان این سایت با ارائه مشاوره به سوالات شما در خصوص چگونگی دریافت وام یا فروش امتیاز آن و همچنین نحوه دریافت وام‌های طلا، خودرو، وام سیم‌کارت شما را راهنمایی خواهند کرد. وام آفر شرکتی خصوصی است که در زمینه اعطای وام با شرایط خیلی راحت در بخش‌های مختلف فعالیت دارد.

سوالات متداول

اقساط بانک رسالت چطور پرداخت می‌شود؟

در ابتدا فقط 2 درصد کارمزد بانک از وام اعطایی کسر می‌گردد و در ماه بعد، طبق میزان وامی که دریافت کرده‌اید، پرداخت قسط‌ها شروع می‌شود، درواقع یک ماه تنفس از بانک به وام‌گیرنده داده می‌شود.

وام بانک رسالت را چه افرادی می‌توانند بگیرند؟

کلیه افرادی که درامد دارند و نزد بانک حساب خوبی دارند می‌توانند دریافت کنند.

مدت بازپرداخت وام بانک رسالت چقدر است؟

بستگی به میزان وامی که می‌گیرید می‌توانید دوره بازپرداخت را خودتان تعیین کنید.

شرایط ضامن برای دریافت وام قرض الحسنه رسالت چیست؟

ضامن نیز باید در بانک رسالت حساب داشته باشد و دیون بانکی و چک برگشتی نداشته باشد.

فرآیند دریافت وام رسالت چقدر زمان می‌برد؟

کل فرایند برای دریافت وام دو هفته است و اگر سریع کلیه مدارک و مراحل را فراهم کنید زودتر هم می‌توانید وام خود را دریافت کنید.

حتما بخوانید:  شرایط دریافت وام فوری با سفته و چک
فهرست
تماس با ما