وام زنان خانه‌دار

به این مقاله امتیاز دهید

در دهه‌های اخیر بانوان در سطح جهان و از جمله کشور ایران رشد و ترقی‌های زبانزدی داشته‌اند. پیش از این تمامی تسهیلات در نظر گرفته شده برای زنانی بود که دارای شغل بودند، اما با اهمیت دادن به بانوان خانه‌دار، در کشور توسط دولت خدمات و طرح‌های مالی سودمندی برای این قشر در نظر گرفته شد که یکی از مهم‌ترین این تسهیلات، وام زنان خانه‌دار است.

حالا این سوال مهم در ذهن اکثر خانم‌های خانه ایجاد می‌شود که وام بانوان خانه‌دار چیست و چگونه می‌توان جهت دریافت اطمینان بخش و بدون سود این طرح‌های سودمند و آینده‌دار اقدام کرد. هدف ما از نوشتن این مقاله توضیح این موضوع با اهمیت می‌باشد. خوشبختانه در حال حاضر در کشور موسسه‌های معتبر و دارای مجوز قانونی چون وام وافر فعال هستند که با برخورداری از کارشناسان زبده، نهایت تلاششان خدمت برای پرداخت فوری و امن تسهیلات زنان خانه‌دار است.

وام زنان خانه‌دار چیست؟

وامی که برای زنان خانه‌دار در نظر گرفته شده است، یکی از نوع تسهیلاتی بانکی می‌‌باشد که در قالب طرح‌های متنوع به بانوانی که در منزل، مشغول به فعالیت هستند اعطا می‌شود. برای اینکه بتوان از خدمات بانکی برای وام بانوان خانه‌دار بهره‌مند شد، نیاز به دارا بودن حساب بانکی سپرده در موسسه مورد نظر است. ضمن اینکه همراه داشتن یک یا دو ضامن دولتی و رسمی با در دست داشتن وثیقه تعیین شده، لازم است.

این خدمات مالی که برای این گروه از افراد جامعه زیر نظر دولت تعیین و اجرایی شده است، جهت استحکام بنیان و کانون گرم خانواده بود. و همچنین برای این امر بوده که این قشر نیز از نظر مادی و تامین هزینه‌های مربوط به زندگی خود توانمند باشند و به خودکفایی و استقلال لازم برسند. البته در کنار خدمت و زحماتی که برای همسر و فرزندان خود انجام می‌دهند.

نحوه دریافت وام زنان خانه‌دار

برای دریافت این نوع وام، بانوان نیاز به ثبت نام برای اخذ آن دارند. در حال حاضر به دلیل اینکه برای انجام کارهای ثبت‌نامی این نوع خدمات مالی امکان انجام اینترنتی آن وجود ندارد، افراد باید با مراجعه حضوری به شعبه مربوط و با اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ  تسهیلات بانکی مورد نظر خود، اقدام کنند. همچنین با ارائه مدارک مورد نیاز و با پر کردن فرم‌های پیش نیاز برای گرفتن میزان وام خود، درخواست‌شان را تایید کنند.

بانوان عزیز بعد از اینکه در مراحل ابتدایی برای وام زنان خانه‌دار اقدامات اولیه و ضروری را انجام دادند، بانک پس از بررسی تمامی اسناد و مدارک، همچنین نوع و میزان تسهیلات، آنها را مطلع خواهد کرد. این روند نیاز به صبر و تحمل شما دارد، زیرا ممکن است کمی زمانبر باشد. البته هستند موسسات خصوصی و خوبی که در این زمینه راهنمایی‌های لازم را به شما می‌دهند تا از پیچیده و طولانی شدن اخذ وام  توسط شما جلوگیری به عمل آورند.

شرایط دریافت وام زنان خانه‌دار

برای اینکه از شرایط و مدارک لازم اخذ وام بانوان خانه‌دار مطلع شوید، هم می‌توانید به صورت حضوری به موسسه مربوط مراجعه حضوری داشته باشید و هم اینکه از طریق سایت آن بانک از تمامی این موارد مطلع شوید. هر چند که بانک‌های مختلف شرایط متنوعی را برای وام گیرندگان خود در نظر گرفته‌اند که یکسری از این موارد شامل داشتن شرایط کلی و عمومی مثل سپرده‌گذاری بوده و بعضی از آنها نیز مختص به آن شعبه است.

برای اطلاع از تسهیلات زنان خانه‌دار، در اکثر مواقع نیازی به مراجعه حضوری در موسسه مربوطه نخواهید داشت؛ بلکه به راحتی از طریق سایت بانکی که قرار است از آن وام خود را اخذ کنید، از این شرایط آگاهی‌های لازم را کسب نمایید.

انواع وام زنانه‌ خانه‌دار

انواع وام بانکی برای زنان خانه‌دار دارای تنوع و گستردگی زیادی نیستند. در حال حاضر فقط بانک‌ها و موسسات خصوصی محدودی با هدف ایجاد حمایت مالی از بانوان کشور این تسهیلات را در نظر گرفته‌اند که ما در این قسمت به این انواع خواهیم پرداخت.

  • وام بانک دی به صورت فوری: وام فوری بانک دی برای زنان دارای شغل یا خانه‌داری در نظر گرفته می‌شود که امکان انتقال دادن امتیاز اخذ این تسهیلات را به فرزندان یا همسر خود را خواهد داشت.
  • بانک کشاورزی با نام طرح بانو ایرانی: یکی از بانک‌های دولتی کشور که با شرایط خاص و ویژه‌ای به بانوان خانه دار وام اعطا می‌کند، بانک کشاورزی است. البته برای برخورداری از خدمات مالی از این شعبه نیاز به داشتن حساب سپرده خواهید داشت.
  • وام بانوان خانه‌دار موسسه کارگشایی: تسهیلات این موسسه خصوصی به صورت وام روی طلا است. بدین ترتیب که با گرو گذاشتن طلاهای خود قادر به اخذ وام با کم‌ترین میزان بهره هستید.
  • وام طرح یاس از بانک سینا: تسهیلات و خدمات این موسسه به این صورت بوده که برای خانم‌های خانه‌داری که می‌خواهند به تهیه لوازم خانه خود بپردازند، کارت اعتباری با اسم یاس برای خریداری کردن از فروشگاه‌های دارای قرارداد با این بانک، عرضه می‌شود.

بانک‌ها به زنان خانه‌دار وام می‌دهند؟

همانطور که بیان کردیم در حال حاضر چون وام زنان خانه‌دار در مراحل اولیه خود است و هنوز بسیاری از بانک‌ها شرایط  نوع وام‌دهی به این قشر و امکان اعطای خدمات لازم به آنها را ندارند؛ بنابراین اکثر این وام‌ها توسط موسسات خصوصی انجام می‌گیرد که انواع این موارد شامل وام روی سیم کارت، وام روی سند خودرو و غیره می‌باشند.

با توجه به این موضوع در شرایط کنونی تعداد بسیار کمی از بانک‌های اقدام به اعطای وام به بانوان خانه‌دار می‌کنند و بیشتر موسسات خصوصی در این زمینه فعالیت دارند که با در نظر گرفتن مقررات تعیین شده، تسهیلات و خدمات مالی مناسبی با کمترین میزان بهره به این گروه اعطا می‌کنند.

دریافت وام 50 میلیونی برای زنان خانه‌دار

وام زنان خانه‌دار در اغلب بانک‌ها با مبالغ مختلفی در نظر گرفته می‌شود. یکی از انواع میزان این تسهیلات که در حال حاضر توسط اکثر موسسات اعطا می‌شود، وام 50 میلیونی است. این مبلغ حداکثر سقف پرداختی وام برای بانوان خانه محسوب می‌شود. البته اگر بانوی مورد نظر از شرایط اخذ این میزان خدمات مالی نیز برخوردار نباشد، برای او وامی با مبلغ 20 میلیون تومان معین می‌شود.

مطلبی که توجه به آن در این مورد حائز اهمیت است این موضوع می‌باشد که هر چقدر یک خانم خانه‌دار تقاضای میزان بیشتری تسهیلات داشته باشد، به همان اندازه این امر در سود دریافتی و بهره‌اش هنگام بازپرداخت تاثیر خواهد گذاشت.

طرح بانوی ایرانی در بانک کشاورزی

طرح بانوی ایرانی در بانک کشاورزی، یکی از انواع وام زنانه خانه‌دار بوده که در قالب وام 200 میلیونی به بانوان خانه کشور اعطا می‌شود. برای اخذ تسهیلات این بانک، باید در یکی از شعب بانک کشاورزی سپرده‌های قرض الحسنه کوتاه مدت داشته باشید.

علاوه بر این باید از مدت باز کردن حساب سپرده شما، زمان تقریبی 4 ماه طی شده باشد. با گذشت این زمان لازم، وام مورد نظر با بهره 23 درصد برای مراجعه کننده در نظر گرفته می‌شود. برای پرداخت اقساط این وام با توجه به میزان آن محدوده زمانی مشخصی در نظر گرفته می‌شود که حداکثر مهلت آن بیشتر از 36 ماه نخواهد شد.

وام از بانک دی با طرح ویژه بانوان

وام بانوان خانه‌دار که از سوی بانک دی معین شده است با میزان سقف پرداختی 50 میلیون تومان بوده و برای اخذ آن نیاز به وثیقه گذاشتن ضامن رسمی و دولتی می‌باشد. برای این امر نیاز به سپرده‌گذاری حداقل به مدت 3 ماه، ضمن مسدود شدن میزان 5 درصد از موجودی در نزد موسسه مربوطه است.

مدتی که پول شما به عنوان سپرده در نظر گرفته می‌شود، 3 ماه می‌باشد. برای بازپرداخت این تسهیلات شما به حداکثر 36 ماه زمان نیاز دارید. همچنین 23 درصد سود برای وام 50 میلیونی این موسسه در نظر گرفته شده است.

طرح یاس بانک سینا

وام زنان خانه‌دار در طرح یاس بانک سینا با سقف 20 میلیون تومان تعیین شده است که با میزان سود 18 درصد یک کارت اعتباری 10 میلیونی برای خانم‌های خانه‌دار نظر گرفته می‌شود. برای اخذ خدمات این موسسه نیاز به حضور ضامن رسمی دارید؛ یعنی برای هر 10 میلیون تومان شما نیاز به یک ضامن دارید. نوع حساب سپرده ‌گذاری به صورت قرض الحسنه با 36 ماه مهلت پرداخت اقساط می‌باشید.

طرح اندوخته بانوان در بانک مهر ایران

تسهیلات زنان خانه‌دار در طرح اندوخته در بانک مهر ایران، به صورت در نظر داشتن حساب دوره بانوی خانه است که در محدوده 200 هزار تومان و 2 میلیون تومان قابل تغییر، همچنین در حدود مدت مشخص ثابت خواهد بود. استفاده از تسهیلات این طرح برای سپرده هر شخصی شرایط اجرایی دارد. مهلت پرداخت اقساط این موسسه در 10 مرحله و به شکل مداوم ،همچنین در پایان هر ماه امکان‌پذیر است.

وام بانک کارگشایی با وثیقه‌های طلایی

وام زنان خانه‌دار بانک کارگشایی، به صورت وام روی طلا بوده که بانوی خانه با گرو گذاشتن 100 گرم طلا، می‌تواند برای اخذ 20 میلیون تسهیلات این موسسه اقدام کند. مدت بازپرداخت این خدمات با وثیقه‌های طلایی در پایان یک سال مشخص شده و با گرفتن مبلغ به صورت کلی ممکن است. به همین دلیل شما باید در موعد مقرر شده قسط یک‌جای وام خود را پرداخت کنید در غیر این صورت مشمول جریمه خواهید شد.

طرح پرنیان بانک ملت

در طرح پرنیان بانک ملت که به صورت کارشناسی شده و تخصصی توسط کارشناسان بانک و بیمه ایجاد شده است، به بانوان خانه که میزان 10 میلیون حساب سپرده از یک سال تا پنج سال داشته باشند، گواهی بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری و بیمه تکمیلی درمانی اعطا می‌شود. از ویژگی‌های این طرح حمایت‌های درمانی، هزینه در نظر گرفته شده بعد از مرگ و مبلغ حق بیمه است.

هدف از نوشتن این مقاله آشنا کردن بانوان کشور با وام زنان خانه‌دار بوده است. هر چند که برای این اقدام لازم بوده بانوان عزیز با نهایت دقت و احتیاط عمل کنند، اما شرکت خصوصی معتبر و قابل اطمینانی چون وام آفر با ارائه بهترین خدمات وام دهی، شرایط  دریافت وام فوری و بدون ضامن در شهر تهران را برای همشهریان و هموطنان عزیز فراهم می‌کند.

خدماتی که این شرکت در زمینه تسهیلات زنان خانه‌دار ارائه می‌دهند شامل وام روی طلا، وام روی سند خودرو، وام روی سیم کارت، وام خصوصی یا آزاد و همچنین وام فوری با امنیت و اعتماد کامل و سرعت در فرایند اخذ وام هستند.

فهرست
تماس با ما