دریافت وام با سند ملکی چگونه است؟

2.2/5 - (5 امتیاز)

امروزه دریافت وام یکی از راه حل های مردم برای کنارآمدن با فشار تورم و مشکلات اقتصادی و کسری بودجه در جامعه است. اما دریافت تسهیلات نیز به خودی خود کار آسانی نیست. شرایط متنوع بانک‌ها برای دریافت تسهیلات از جور کردن چند ضامن رسمی گرفته تا جور کردن مدارک موردنیاز و گواهی کسر از حقوق و… این روند را سخت‌تر کرده است. همین عوامل سبب شده تا تمایل مردم برای گرفتن وام با سند ملکی بیشتر شود.
دریافت تسهیلات وام روی سند ملکی فرآیندی است که به نسبت سایر وام ها زودتر به سرانجام می‌رسد. پس گرفتن وام سند ملکی گزینه بسیار مناسبی برای کسانی است که نیاز فوری به دریافت وام دارند. در این مقاله از شرکت خصوصی وام آفر به بررسی شرایط دریافت این وام می‌پردازیم و از شرایط بانک‌هایی که تسهیلات وام با سند خانه را ارائه می‌دهند باخبر می‌شویم.

وام روی سند خودرو

دریافت انواع وام فوری | وام روی طلا | وام روی سیم کارت | وام روی سند خودرو از شرکت خصوصی وام آفر در تهران با 15 سال سابقه و اعتبار 

شرایط دریافت وام با سند ملکی و زمین 1403

ارائه تسهیلات وام روی سند ملکی در اغلب شعبه بانک‌ها و موسسات مال و اعتباری معتبر انجام می‌شود. شرایط دریافت وام با سند ملکی و زمین در سال 1403 بسته به بانکی برای دریافت این تسهیلات به آن مراجعه می‌کنید متفاوت است. در حال حاضر با تکمیل طرح نهضت ملی مسکن، تسهیلات وام سند ملکی نیز افزایش یافته است.
در اولین مرحله برای اقدام به دریافت وام با سند ملکی باید توجه داشته باشید که ملک شما مسکونی و دارای سند شش دانگ باشد. معمولا اکثر بانک ها به ارزش 50 درصد قیمت کارشناسی ملک شما، وام پرداخت می‌کنند. همچنین درصد سود وام با سند خانه و مدت بازپرداخت این وام در بانک های مختلف متفاوت است.

بیشتر بخوانید: اطلاع از شرایط وام بانک رسالت

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه

دریاقت تسهیلات وام مسکن با سندخانه در طی دستورالعمل های مشخصی در هر دوره ابلاغ می‌شود که معمولا شرایط مشترکی در دریافت وام سند ملک وجود دارد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • ارائه سند خانه به نام اقوام درجه یک خانواده و یا خود شخص متقاضی برای ضمانت دریافت وام مسکن کافی است.
 • سند معرفی شده به عنوان ضمانت حتما باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده باشد.
 • متقاضی دریافت وام با سند ملکی باید حداقل هجده سال سن شمسی خود را به اتمام رسانده باشد.
 • متقاضی دریافت وام روی سند ملک نباید در هیچ یک از بانک های کشور چک برگشتی داشته باشد.
 • امکان دریافت وام سند ملکی تنها برای متقاضیانی ممکن اس که بدهی بانکی نداشته باشند.
 • مطابق با آخرین تغییرات قانون دریافت وام مسکن، فرد متقاضی باید در بانک موردنظر افتتاح حساب نموده و اوراق ممتاز وام مسکن را خریداری نماید.
 • درآمد متقاضی وام با سند ملکی جهت تعیین سقف مبلغ پرداختی برای پرداخت اقساط وام باید استعلام گردد.
حتما بخوانید:  نحوه دریافت وام خرید مسکن

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه

به راحتی در کمتر از دو ساعت و بدون ضامن وام روی سند خودرو خود دریافت کنید. برای اطلاع از مدارک و مراحل دریافت کلیک کنید.

مدارک لازم برای وام با سند خانه

برای دریافت وام با سند ملکی مانند سایر وام ها نیاز به یک سری مدارک کلی جهت احراز منطقه مسکونی و هویت شخص متقاضی است که در زیر عنوان می‌کنیم.

 • کپی کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی در تاریخ اعطای تسهیلات و تعیین میزان حقوق و تعهد کسر از حقوق در صورت عدم پرداخت
 • کپی سند مالکیت یا سرقفلی یا اجاره نامه محل کسب یا کپی برابر اصل اسناد یا مدارک مالکیت متقاضی
 • سند مالکیت در مواردی که تسهیلات در قبال وثیقه ملکی اعطا می شود
 • تصویر کامل اسناد مالکیت اموال غیر منقول
 • کد صنفی ده رقمی
 • چک ضمانت
 • چنانچه سن مالک زیر ۱۸ سال (سن قانونی) باشد ولی یا وکیل قانونی از طرف متقاضی، درخواست استفاده از تسهیلات بانک را دارد و اسناد مربوط را امضا و وجوه مربوط به تسهیلات اعطائی را دریافت می‌کند.
 • قرارداد منعقده پرداخت وام
 • یک نسخه از کلیه اسناد حسابداری و انتظامی و تعهدات از بدو انعقاد قراداد تا مرحله واریز و تسویه آن و ارزیابی هزینه های انجام شده ناشی از وام اعطائی بانکوام با سیمکارت 0912

دریافت وام با سند ملکی از بانک‌ ها

همانطور که گفتیم اغلب بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خدمات وام روی سند ملکی را ارائه می‌دهند. بهتر است بدانید که شرایط پرداخت این تسهیلات در بانک‌ های مختلف، متفاوت است. هریک از این بانک‌ ها شرایط جداگانه‌ و خاصی برای پرداخت، سود و بازپرداخت وام با سند ملکی دارند. اما به طور کلی دریافت وام با سند ملکی از تمامی بانک‌ها کار سختی نیست و چنانچه مدارک شما تکمیل باشد در طی چند روز می‌توانید وام خود را دریافت کنید. در زیر به بررسی شرایط بانک های مختلف جهت پرداخت وام با سند خانه می‌پردازیم.

حتما بخوانید:  چگونه وام ویپاد را نقد کنیم؟

{کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سرمایه گذاری روی سکه و دلار}

وام بانک ملی با سند ملکی

بانک ملی یکی از بانک‌ هایی است که با ارائه سند ملکی می‌توانید وام دریافت کنید. شرط دریافت وام با سند ملکی از بانک ملی افتتاح حساب سپرده گذاری در این بانک و کسب امتیاز جهت خرید اوراق مسکن است. بانک ملی برای حساب سپرده اوراق مسکن سه طرح در نظر گرفته است که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی از طرح‌ها را انتخاب نمایید.
مبلغ وام پرداختی بانک ملی با ضامن سند ملکی برای تهران 200 میلیون تومان، کلانشهرها 160 میلیون تومان و برای سایر شهرها مبلغ 120 میلیون تومان است. سود وام دریافتی با سند ملکی از بانک ملی 17.5 درصد بوده و این تسهیلات 12 سال مدت بازپرداخت دارد. لازم به ذکر است تنها ضامن دریافت این وام سند ملکی شما خواهد بود.

دریافت وام با سند ملکی از بانک صادرات

بانک صادرات نیز جزو آن بانک هایی است که به‌جای معرفی دو ضامن معتبر می‌توانید سند معتبر ملکی کارشناسی‌ شده را در رهن این بانک قرار دهید و تسهیلات دریافت کنید. از دیگر شرایط گرفتن تسهیلات از این بانک خوش حسابی و نداشتن چک برگشتی و بدهی در سابقه خود است.
مبلغ تسهیلات بانک صادرات در قالب وام با سند خانه 50 میلیون تومان با سود 18 درصد است. که متقاضیان این وام ظرف مدت 3 سال باید بازپرداخت آن را انجام دهند. برای اطلاع از انواع تسهیلات در ایران به مقاله انواع وام در ایران مراجعه شود.

وام بانک رسالت با کمک سند ملک

دریافت وام با سند ملکی از بانک رسالت راحت‌تر از بانک های دیگر است. برای دریافت این تسهیلات کافیست فرد متقاضی وارد اینترنت بانک رسالت شود و تقاضای گرفتن وام را ثبت نماید. ضمانت این وام هم با سند ملکی خواهد بود و نیاز به وثیقه دیگری ندارد. پس از بررسی مدارک شما و موافقت بانک یک وام 60 میلیون تومانی با باز پرداخت حداکثر 5 ساله به متقاضی اعطا می‌شود.

وام بانک رسالت با کمک سند ملک

وام با سند ملکی بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز با ضمانت سند ملکی تسهیلات وام 150 میلیون تومانی ارائه می‌کند. متقاضیان این وام نیز می‌توانند جهت تعمیر منزل مسکونی خود از بانک پارسیان با ضمانت سند ملکی این وام را دریافت کنند. ارائه گواهی شغلی معتبر توسط گیرنده وام و رتبه اعتباری خوب از دیگر شرایط بانک پارسیان برای اعطای این تسهیلات است.
مبلغ وام با سند ملکی بانک پارسیان 150 میلیون تومان به ازای میزان 65 الی 70 درصد ارزش ملک است. این وام با سود 18 درصد و مدت بازپرداخت 5 ساله به متقاضیان ارائه می‌شود.

حتما بخوانید:  انواع وام بانک سپه

دریافت وام روی سیم کارت در کمتر از یک ساعت بدون ضامن

وام فوری روی طلا

وام 500 میلیونی با سند ملکی

بله درست است شما می‌توانید با گرو یک سند ملکی 500 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید. بانک سامان در قالب تسهیلات تعمیر مسکن علاوه بر سود اسمی 18 درصد، 3 درصد بیمه نظارت، 3 درصد سود ریسک اعتباری هم به مقدار سود کلی پرداختی وام خود اضافه می‌کند. درنتیجه سود تسهیلات بانک سامان با ضمانت سند ملکی مقدار 24 درصد می‌شود؛ که حداکثر میزان مبلغ تسهیلات به 500 میلیون تومان می‌رسد.
برای دریافت این تسهیلات ویژه ابتدا متقاضی باید دارای حساب قرض الحسنه با گردش 3 ماهه در یکی از شعبات بانک سامان باشد. با ارائه سند ملکی معتبر به نام خود فرد متقاضی و یا همسر وی برای ضمانت این وام، ضمن اینکه 15 درصد تسهیلات هم نزد بانک مسدود می‌شود. بعد از پرداخت تسهیلات هم، سپرده فرد وام گیرنده مسدود خواهد ماند. حداکثر مدت زمان برای بازپرداخت اقساط وام هم 60 ماه اعلام شده است. همچنین شایان به ذکر است شروط خوش حسابی و نداشتن چک برگشتی و بدهی به بانک نیز از مواردی است که در اعطای این تسهیلات در نظر گرفته می‌شود.

وام میلیاردی با سند ملکی

قبل از هرچیزی باید بدانید که دریافت وا برای اشخاص حقیقی همواره دارای سقف مشخص است. پس برای دریافت یک وام میلیاردی، مهم ترین شرط داشتن کارخانه یا کسب‌وکار اقتصادی است. اما یک راه دیگر هم برای گرفتن وام میلیاردی توسط اشخاص وجود دارد. اگر فردی سپرده‌گذاری با مبلغی بالای یک میلیارد تومان داشته باشد یا دارای سند ملکی و جواز کسب است برخی بانک‌ها حتی تا سقف 5 میلیارد تومان هم به این اشخاص وام عمومی پرداخت می‌کنند. بانک های ملی، ملت، تجارت، سامان و دی از جمله بانک هایی هستند که با شرایط خاص و ویژه تسهیلات میلیاردی با ضمانت سند ملکی اعطا می‌کنند.

بازپرداخت دریافت وام با ضمانت سند ملکی

اکثر وام های پرداختی با ضمانت سند ملکی کی یکی از وام های مرسوم کشور است با سود 18 درصد است. پس با این حساب شرط بازپرداخت یک وام 100 میلیون تومانی با مدت باز پرداخت 3 ساله به صورت پرداخت ماهیانه 395,152,36 ریال قسط است که کل سود وام 239,486,301 ریال بوده و جمع اصل وام و سود آن، 239,486,301,1 ریال است. همچنین بازپرداخت یک وام 100 میلیون تومانی با مدت بازپرداخت 5 ساله به صورت ماهیانه 427,393,25 ریال بوده که کل سود وام 645,605,523 ریال است و در نهایت جمع اصل وام و سود آن، 645,605,523,1 ریال است.

جمع بندی

سعی کردیم در این مقاله‌ای که توسط سایت وام آفر جمع آوری شده است در زمینه شروط دریافت وام با سند ملکی و همچنین بانک هایی که این تسهیلات ویژه را اعطا می‌کنند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. وام با سند ملکی بهترین وامی است که با شرایط اکثر مردم جامعه هم خوانی دارد و برای دریافت این وام با چالش های کمتری روبه رو خواهید شد.

فهرست
تماس با ما